O nás Fakta a informace

Důvěra je základem jakékoliv spolupráce

Často dostáváme otázku, jak reagujeme na poptávky, které jsou v rozporu s naším interním firemním morálním kompasem. Odpověď je snadná: Ze zásady je odmítáme. Spam, botnety a DDoS jsou služby, které z dlouhodobého hlediska žádnému poskytovateli pozitivní efekt nepřinesou.Důvěra zákazníků, snížení síťové reputace, nebo odvetné útoky znamenají pro operations provozovatele zbytečnou zátěž, kterou nesmí přenášet na zákazníky. Pro část našich scrubbing center prakticky volíme velké low cost poskytovatele, protože koncentrace napadených nebo zaplacených služeb pomocí údajů z kradených kreditních karet je u nich výrazně nadprůměrná.

Sami vždy nekompromisně mažeme a stornujeme kobercové objednávky virtuálních cloud serverů a IP adres pocházejících zejména z Egypta a jiných částí Afriky, Jihovýchodní Asie, Jižní Ameriky a dalších exotických lokalit. Mají společné to, že vzniknou z hodiny na hodinu, jsou jich desítky a vždy obsahují minimální parametry a maximální počet veřejných IP adres. Toto opatření provádíme, i když by se dalo zasáhnout (zablokovat službu) ihned poté, co se rozjede php mailer. Navíc by nám velká část peněz pravděpodobně i zůstala, protože u takto malých částek (okolo 10€) oběti často vůbec netuší, že došlo ke zneužití jejich karty.

V této souvislosti se zajímavě jeví aktuální kauza probíhající u federálního soudu v USA. Ten potrestal až pěti lety vězení hlavní aktéry (A. Grichishkin, A. Skorodumov a P. Stassi) hostingové společnosti za to, že vědomě umožňovali využití infrastruktury pro spam a řídící servery malware a botnetů. Mezi lety 2008 a 2015 úspěšně odolávali snahám autorit a ignorovali jejich požadavky na ukončení provozu těchto serverů. V tomto období tak společnost umožnila provoz známým malware platformám jako je BlackHole, Zeus, SpyEye nebo trojanům Citadel specializujících se na pronikání do internetového bankovnictví svých obětí.Všichni odsouzení ve věku 33–35 let původně čelili trestu v délce až 20 let. S ohledem na již uložené tresty i poslední obviněný A. Skvortsov očekává trest v obdobné výši. Vývoj případu může být ponaučením pro řadu zákazníků využívajících aktivně služby k obcházení zákonných omezení nebo přímo používající infrastrukturu k páchání trestné činnosti. Spam, malware a phishing jsou neslučitelné s podmínkami používání našich služeb. A to i v situaci, kdy by reálné podnikatelské prostředí datacenter v ČR spolu s funkčním ISP byznysem podobné společnosti nedovolilo fungování déle jak měsíc, než by kompletně přišla o zázemí a konektivitu.