O nás Fakta a informace

Změna Všeobecných podmínek registrací .eu domény

Správce evropské domény nejvyšší úrovně .eu a jejích variant v jiných písmech (EURid) mění s účinností od 13. října 2022 své Všeobecné podmínky registrace domény .eu. Každý držitel domény .eu je o této předem informován také prostřednictvím e-mailové zprávy zaslané na adresu uvedenou v údajích domény. Souhlas s novým zněním podmínek je automaticky projeven ponecháním nebo prodloužením domény. V případě, že nebudete souhlasit s novým zněním podmínek, je nutné doménu zrušit prostřednictvím určeného registrátora.
Důvody pro úpravu Všeobecných podmínek

1. Být v souladu s novým právním rámcem pro doménová jména .eu (Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/517 ze dne 19. března 2019 a související předpisy).


2. Zpřehlednit a zpřístupnit nové Všeobecné podmínky, které kombinují stávající Podmínky registrace Doménového jména a Pravidla registrace Doménového jména v jednom dokumentu. Tím jsme také odstranili procedurální a technické informace z dokumentu Pravidla registrace Doménového jména a zveřejnili je odděleně na našem webu EURid.eu.Nové znění Všeobecných podmínek registrace domény .eu naleznete ZDE (česky).