O nás Fakta a informace

Navyšujeme kapacity hypervizorů

Měsíc co měsíc pravidelně několikrát navyšujeme kapacity naší infrastruktury. Po celý listopad a prosinec, kdy naši zákazníci investují do serverů kvůli daním a hlavně sezónní špičce v e-shopech, najezdíme každý týden spousty kilometrů. Nechceme riskovat v předvánočním frmolu fotbálek v depu přepravních služeb a proto vypravujeme k dodavatelům přímo naše techniky, kteří k preinstalačním testům přivezou servery rovnou až na stůl.

Tentokrát jsme si vyzvedli trojici virtualizačních hypervizorů, které přinesou nové NVMe instance do našeho cloudu. Po dvoudenních testech, evidenční činnosti a preinstalaci, budou ještě týden tepat dva servery v DC-SP a jejich třetí bratříček v DC-CI.Každý z těchto „mazlíků“ má pro tentokrát dva procesory AMD Epyc 7352 (celkem 96 výpočetních vláken na 2,3 Ghz / 3,2 Ghz v Turbo režimu), 1536 GB DDR4 ECC ram, 4× 10Gbit/s síťové připojení, 4×4TB NVMe SSD, 4×4TB SSD, 2×2TB SSD a dvě spare pozice.


Tyto servery jsou konkrétně určeny pro nasazení instancí s local attached storage. Lokální storage je násobně rychlejší než EBS/CEPH/NFS řešení a umožňuje provozovat mnohem zatíženější systémy bez negativních dopadů vysoké I/O utilizace. V případě VDS služby tak můžeme garantovat na serveru desetitisíce IOPS a bezkonkurenční lokální propustnost, které za obdobných finančních podmínek jen stěží nabídnou síťově mapované přístupy. S VDS máte možnost realizovat přímo dedikované instance s garantovanými I/O parametry nebo získat výhodu rychlých SSD u našich cloud VPS serverů.

Někdy si i rychlá vykládka vyslouží pokutu
I když pracujeme rychle a efektivně, tak ani nám se někdy nevyhne nějaká ta pokuta při vykládce a nakládce – tentokrát za stání na chodníku. Snad nám to v tom shonu posledního kvartálu odpustíte, když i policisté byli velmi shovívaví. Viděli, jak taháme ty obrovské krabice a výsledkem byla tentokrát pokuta jen za symbolickou stokorunu.


Využijte nabídku nezávazné konzultace s naším specialistou a zjistěte, kde a s čím vám můžeme přispět ke spolehlivějšímu provozu vašich technologií.