O nás Fakta a informace

Nástroje pro práci formou homeoffice

Současná epidemiologická situace a její následky v kvůli opatření vlády proti šíření Covid-19, nutí stále silněji k přechodu na práci formou homeoffice všude tam, kde to profesní zaměření umožňuje. To však přináší nejen potřebu spolehlivé komunikace a sdílení dat mezi zaměstnanci, zaměstnavatelem a zákazníkem ale hlavně vše co nejlépe zabezpečit. Sepsali jsme pro vás pár tipů na užitečné nástroje pro práci v režimu homeoffice z našeho portfolia.


Vzdálená plocha

Tam, kde nelze používat přímo HW zaměstnanců (licenční podmínky, bezpečnost atd.), je jednoduchým řešením použití nástroje pro vzdálenou obrazovku. Takzvaný Remote Desktop Protocol (RDP) umožňuje připojení k ploše vzdáleného počítače odkudkoliv s dostupným internetovým připojením. Klient má tak možnost pracovat na vzdáleném počítači stejně, jako by u něj seděl. Velkou výhodou je odpadnutí problémů s instalací firemních aplikací na další hw (kompatibilita, výkon atd.), což může podstatně snížit nároky na technickou podporu.

Komunikace

Základem všeho je vždy komunikace. Bezpečná, spolehlivá a celkově efektivní. Nejčastějším nástrojem je telefon a to nejlépe VoIP. Díky němu lze uskutečňovat hovory (včetně konferenčních) a ještě výrazně snížit náklady oproti mobilním telefonům. VoIP poskytuje i řadu doplňkových služeb jako je záznam hovorů, logování hovorů,sběr dat CRM a další.

Dalším oblíbeným typem rychlé komunikace v týmech je nějaký druh skupinového chatu (instant messaging), který dovoluje komunikovat, zasílat soubory, uskutečňovat hovory a někdy i něco navíc. Jedním z nich je i naše řešení oblíbené multiplatformní aplikace Rocket.chat. Můžete vytvářet skupiny, posílat soubory včetně multimédií, propojit s aplikacemi a další. To vše s vaší plnou kontrolou nad vašimi daty oproti veřejným alternativám.

Sdílení

Ne vše však lze zaslat emailem, nebo přes Rocket.Chat. Zejména objemnější soubory je lepší sdílet pomocí úložiště. Řešení úložiť je poměrně široká škála a tak je potřeba volit dle požadavků. Nejjednodušší je sdílení dat pomocí FTP, kdy se prostor připojí v operačním systému jako takový „síťový disk“. Práce s ním je poté obdobná. Sofistikovanějším řešením je cloudové úložiště, jenž poskytuje širokou možnost přizpůsobení. Jedním z nich je Nextcloud. Jedná se o aplikaci cloudového úložiště se spoustou doinstalovatelných doplňků jako je kalendář, mail, kancelářský balík, chat a mnoho dalších.


Prodej

Pokud je vaše podnikání závislé na prodeji produktů nebo služeb a dosud nemáte online řešení, je ten správný čas to minimálně zkusit. K prodeji lze využít náš ověřený aplikační hosting s aplikací Prestashop nebo webhosting pro vlastní instalaci se kterou vám rádi pomůžou naši specialisté. Plánujete-li však větší projekt, máme pro Vás komplexní řešení pro e-commerce.


Všechny zmíněné služby a produkty máme ověřeny jejich dlouhodobým provozem nebo administrací. Důraz klademe zejména na bezpečnost a efektivitu provozovaných služeb. K dispozici jsou všem zákazníkům také naši zkušení specialisté z technické podpory.


Pokud si nevíte rady nebo máte dotazy ohledně možností vašeho řešení, kontaktujte nás.